Kedves Partnerünk!
KÖVETKEZŐ ESEMÉNYÜNK A
MAX2021!
A MAJOSZ szervezésében ismét megrendezésre kerül a MAX2021 AUTOMOTIVE EXHIBITION, Magyarország legnagyobb autóipari, járműalkatrészgyártó fókuszú, virtuális kiállítása és expója.
Kutatóintézetünk 7 előadást tart a rendezvény konferenciatermében!
06.02. (szerda)
Új fronton az ipar szolgálatában
Konferencia terem – Dr. Vida Ádám
Időpont: 10:30-11:00
Az előadás motivációja, hogy bemutassa a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. (BZN; Bay Kutatóintézet) 2021 elején alapított új divízióját, a BAY-PROD gyártási divíziót. A PROD célja, hogy kezelje az intézet kis és közepes szériájú gyártásait, valamint kezelje az Intézet fejlesztéseit a prototípustól a késztermékig. Az előadás során felsoroljuk jelenlegi kompetenciáinkat és betekintést adunk a tervezett jövőbeli irányokba.
Lézertechnológia az autóiparban – A ZF Hungária és Bay Zoltán Kutatóintézet közös múltjának áttekintése
Konferencia terem – Dr. Rácz Pál (BZN), Fonó Péter (ZFH), Dr. Vida Ádám (BZN)
Időpont: 11:30-12:30
Az előadás bemutatja a BZN lézeres megmunkálásokkal kapcsolatos kompetenciáit, a budapesti, kecskeméti és az egri laborokba telepített fontosabb berendezéseket. Részletesen tárgyalja az autóipari és a mikromegmunkálási alkalmazásokat, amelyeket példákkal is illusztrál. Az ipar és a BZN közötti együttműködés legjelentősebb példája a ZFH-nak a mélyvarratos hegesztéssel kapcsolatban végzett kutató munka és annak eredményét felhasználó ipari sorozatgyártás, amely az elmúlt 10 évben már 1 millió fogaskerék hegesztését eredményezte.
Hegesztési pontsorrend optimalizálás
Konferencia terem – Ternay Máté
Időpont: 13:00-13:30
A XXI. Században a hegesztési pont optimalizálásnak jelentős szerepe van a gépiparban, különösen az autóiparban. Manapság az autó gyártását főleg robotok végzik. A robotok hegesztik az elemeket, összeszerelik az alkatrészeket és elvégzik az összes olyan feladatot, amely megkönnyíti és gyorsítja a gyártási folyamatot, ezért a robotokat a lehető legpontosabban kell beprogramozni annak biztosítása érdekében, hogy az emberek biztonságosan használhassák az autót, miután az elkészült. Milyen folyamatok szükségesek? Hallgassa meg előadásunkat és tudjon meg többet a témáról!
Kisszériás kompetenciaközpont – a PEEK Kft. és a BZN együttműködésének bemutatása
Konferencia terem – Kollár Karolina (BZN), Pokorádi István (PEEK)
Időpont: 14:30-15:30
Webinárium, melyben bemutatjuk a PEEK termékeit. A PEEK TO POWER™ védjegy, egy hardver és szoftver elemeket tartalmazó komplex rendszer. Segítségével fizikai jelenlét nélkül ellenőrizheti biztonsági áramellátó rendszereinek állapotát, üzemkészségét és műszaki paramétereit. Legnagyobb előnyei, hogy típustól független berendezésekhez használható, valamint korlátlan számú eszközt lehet egyetlen rendszerbe integrálni, amelyek egymástól eltérő helyszínen is lehetnek telepítve. A jogszabályi előírások miatt minden 100 kW feletti teljesítmény esetén kötelező lesz az online monitorozás.
06.03. (csütörtök)
Ember-gép kapcsolat virtuális tesztelése járműipari szimulátorban
Konferencia terem – Dr. Felhős Dávid, Pintér Krisztián, Keresztes Márk (BZN), Gábor Ábel (roboGaze)
Időpont: 13:00-14:00
Az előadás során az alábbi kérdésekre kapunk választ: Hogyan lehet csökkenteni a járműtesztek mennyiségét virtuális tesztekkel, hogy növekedjen a fejlesztések költséghatékonysága? Hogyan lehet biztonságos és kontrollált körülmények között biztonságkritikus rendszerek működését letesztelni úgy, hogy közben az emberi tényező hatását is figyelembe vesszük? Hogyan tud a Bay Zoltán Nonprofit Kft. vagyonokat megspórolni egy autóipari startup termékfejlesztési folyamata során?
Ipari Zöldtechnológiák
Konferencia terem – Musza Alexandra
Időpont: 14:30-15:30
A Mérnöki Divízió szekciójában az ipari zöldtechnológiákról lesz szó: olyan megoldásokról, amik elősegítik az különböző hulladékok felhasználását olyan termékekben, amelyek széleskörűen alkalmazhatóak.
Legyen szó zöld-, fém- vagy veszélyes hulladékról, a célunk olyan technológia fejlesztése, amely a fenntartható fejlődést támogatja.
06.04. (péntek)
A környezeti hatások elemzésének szerepe az autóipari terméktervezés és gyártás során
Konferencia terem – Chrabák Péter, Bodnárné Sándor Renáta
Időpont: 9:00-10:00
Az előadás során az alábbi kérdésekre kapunk választ: Mi az üzenete a körforgásos gazdaságnak az autóipari szektor számára? Milyen vizsgálati módszer segíthetik a környezeti hatások meghatározását a járműfejlesztések, gyártások során? Hogyan hasznosíthatók ezek a módszerek? Hogyan lehet csökkenteni a környezeti terheléseket?
A termék teljes vagy részleges életciklusáról szerzett környezeti információk elősegítik a hosszú távú tervezést, hozzájárulva ezzel az autóipari szektor fenntarthatóságához.
Az előadásainkkal és standunkkal kapcsolatos további információkért kövesse Linkedin és Facebook oldalunkat!
Minden nap új információkkal jelentkezünk online felületeinken!
https://www.facebook.com/bayzoltan.hu
https://www.linkedin.com/company/bayzoltan
A MAX2021 látogatása a 3 nap alatt ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztráljon itt az eseményre: https://max2021.xhibition.hu/register/
Keresse meg virtuális standunkat és találkozzon szakértőinkkel a MAX2021-en!