A rendezvény célja az volt, hogy résztvevők irányított beszélgetés keretében, finom kávé és tea mellett beszélgessenek a klímainnováció és a biomassza-alapú gazdaság lehetséges kapcsolódási pontjairól.
A résztvevők üdvözlése után Desiree Pecarz (Centre for Social Innovation, Ausztria) ismertette a Made in Danube projekt törekvéseit és eddigi eredményeit, majd Kálai Katalin, a Bay Zoltán Kutatóintézet projekt menedzsere beszélt a biomassza-alapú gazdaságról.
A különböző háttérrel és motivációval érkező résztvevők élénk beszélgetés közben vitatták meg Budapest legégetőbb problémáit, a lehetséges megoldásokat és az egyes társadalmi csoportok szerepét a megoldásban. Abban megegyeztek, hogy sok elszórt, jó kezdeményezés van a városban, de ezek sokszor csak kisebb körben tudnak elterjedni. Szükség van a civil szervezetek megerősítésére és támogatni kell az együttműködésüket. Az áttérés a kőolaj-alapú technológiákról a biomassza-alapúakra szintén üdvözlendő törekvés. A biomassza-alapú gazdaságban komoly lehetőségek rejlenek egy élhető nagyváros kialakításában.
A rendezvény sikeres megvalósításához a Bay Zoltán Science Shop is hozzájárult.
A biomassza-alapú gazdaságról szóló előadás ezen a linken tölthető le, az rendezvényen készült fényképek pedig az esemény Facebook oldalán tekinthetők meg.