2018. június 11-13-ig az Interreg KETGATE projekt keretében került sor a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. miskolci, illetve budapesti laboratóriumainak a meglátogatása a projektpartnerek, illetve külföldi alkalmazott kutatóintézetek részvételével.
A laborlátogatások célja a Bay Zoltán Kutatóközpont technológiai szolgáltatásainak bemutatása és kétoldalú együttműködési lehetőségek felkutatása, hogy a kutatóintézetek közös szolgáltatáscsomagokat tudjanak kialakítani, amelyeket kis- és középvállalkozások felé tudnak kiajánlani.
A KETGATE projekt kapcsolatot teremt a kutatóintézetek és a támogató szervezetek között annak érdekében, hogy a kis-és középvállalkozások hozzáférjenek a kutatóintézetek által kínált korszerű technológiákhoz. A projektpartnerek kulcsfontosságú technológiai szolgáltatásokat kínáló hálózatot építenek fel, amelyhez való hozzáférés az innováció motorja lehet a térségben.
A 8 projektpartnernek, illetve cseh, lengyel, és horvát kutatóintézeti képviselőnek a BAY-ENG Mérnöki Divíziójának igazgatója, Dr. Biró Gyöngyvér bemutatta az Intézet tevékenységét és technológiai szolgáltatásait, majd 3 laboratóriumban (Mechanikai Anyagvizsgáló Laboratórium, Virtuális Valóság Laboratórium, Nanoanyagok Laboratórium) a résztvevők megismerhették az Intézet berendezéseit és az ott folyó munkát.
Az laborlátogatást követő megbeszélésen a kis- és középvállalkozások (kkv) számára technológiai szolgáltatásokat kínáló kutatóintézetekből felépülő Intelligens Kontakt Pontok Hálózatának működési elvét dolgozták ki Maria Sole D’ Orazio (Veneto Innovazione, Olaszország) moderálásával. Megvitatták a szolgáltatások kiajánlásának módját és a támogató tevékenységek körét.
Együttműködési lehetőségeket keresve a vendég kutatóintézetek (Palacky Univerzity Olomouc; Wroclaw University of Technology; Faculty of Electrical Engineering, University of Osijek) szintén bemutatták a technológiai profiljukat.
A második napon a Bay Zoltán Kutatóintézet budapesti telephelyén a Lézertechnológiai, illetve Nanokémiai Laboratóriumot látogatták meg a résztvevők.
Az elkövetkező hónapokban felépülnek a partnerországok Intelligens Kontakt Pontjai és megkezdik a kutatóintézetek és kkv-k közötti együttműködéseket támogató tevékenységüket.