A Bay Zoltán Nonprofit Kft. részt vesz a KETGATE projektben (Enhancing SME competitiveness through improved access to Key Enabling Technologies in Central Europe), amelynek célja, hogy a közép-európai kis-és középvállalkozások (kkv-k) számára hozzáférést biztosítson a kulcsfontosságú alaptechnológiákhoz (KET technologies) illetve, hogy nemzetközi KET Innovációs Ökoszisztémát hozzon létre Közép-Európában.
A kulcsfontosságú alaptechnológiák az innováció mozgatórugói, és fontos lendületet adnak az intelligens és fenntartható gazdasági növekedésnek társadalmunk jövőbeni életképességének biztosítása érdekében. Azonban a KET infrastruktúrákhoz való hozzáférés tekintetében jelentős különbségek vannak a kis- és középvállalkozások között Európán belül. Ez különösen nyilvánvaló számos közép-európai országban, ahol a KET infrastruktúra-hálózat nem kellően kiterjedt.
A Steinbeis-Europa-Zentrum (SEZ) által koordinált KETGATE projekt összekapcsolja az üzleti támogató szervezeteket és a kutatóintézeteket annak érdekében, hogy segítséget nyújtson a kkv-k számára a fejlett anyagok, fotonika és mikro- és nanoelektronika korszerű technológiájának eléréséhez a közlekedés, az egészségügy és az élelmiszeripar területén.
A konzorcium 8 partnerből áll 8 különböző országból. Mindegyik országban egy kapcsolattartó pont jön létre, amely tanácsot ad a kkv-knak a KET szolgáltatások igénybevételének lehetőségeiről. A kísérleti projektekben a közösen kidolgozott szolgáltatási modellek a kiválasztott vállalatok számára lehetővé teszik a KET-ek alkalmazását határokon átnyúló együttműködések keretében. Összességében az intelligens hozzáférési pontok hálózata legalább 90 kkv-t fog támogatni a közép-európai régiókból, valamint legalább 15 transznacionális kísérleti együttműködési megállapodást.
A KETGATE projekt nagyszabású célja az intelligens hozzáférési pontok hálózatának bővítése további 20 szervezettel. Így a projekt nemcsak a kkv-k versenyképességének javulásához járul hozzá, hanem a regionális intelligens szakosodási stratégiák (S3) támogatásán keresztül jelentős változást is el fog érni a teljes közép-európai régióban.
A projekt időtartama: 2017. július – 2020. augusztus
A partner országok: Ausztria, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Németország, Olaszország és Szlovénia
A projekt honlapja: www.interreg-central.eu/KETGATE
A projekt a közösségi médiában: https://www.linkedin.com/in/ketgate-network/
További információ:
Lorencz Kinga, nemzetközi projektmenedzser
telefon: +36-70/709-9652
e-mail: kinga.lorencz@bayzoltan.hu
Hírlevél: FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
- hírlevél-1
- hírlevél-2
- hírlevél-3
- hírlevél-4
- hírlevél-5
- hírlevél-6
- hírlevél-7
- hírlevél-8
- hírlevél-9
- hírlevél-10
Rendezvény:
- KETGATE: A kulcsfontosságú alaptechnológiák felhasználóinak találkozója, 2017. november 27. 13:00-16:30, ELŐADÁS LETÖLTÉSE ITT
- KETGATE Információs nap – Kis- és középvállalkozások, mint a kutatóintézeti infrastruktúra használói, 2018.december 6., Budapest
- KETGATE Partnerközvetítő rendezvény, 2019. január 31, Velence/ Olaszország
- KETGATE VIRTUÁLIS üzletember találkozó, 2020. május 7., B2B platform
Hírek, események:
- Reports on roundtables with regional policy + relevant stakeholders
- KETGATE projekt partnerintézeteinek meglátogatása, 2018. január 29. – február 1.
- Sikeresen zárult az újításra kész kutatóintézetek számára szervezett KETGATE workshop, 2018. június 6.
- Laborlátogatás a Bay Zoltán Kutatóközpont miskolci és budapesti telephelyén. 2018. június 11-13.
- Bay Zoltán Kutatóközpont Információs napot szervezett innovatív vállalkozások számára, 2018. december 6., Budapest
- Projektbemutató KETGATE videó
- A KETGATE projekt keretében cseh- és lengyelországi laborokat látogattunk meg – 2019. június 24-26.
- Interjú Dr. Biró Gyöngyvér BAY-ENG Divízió igazgatóval a KETGATE projektről – 2019. július
- Bővült a KETGATE Kontaktpontok Hálózata, 2019. szeptember
- Megvalósult nemzetközi együttműködési pilot projektünk. (Videó)
- Sajtóközlemény – Virtuális üzletember találkozó, 2020.05.07.
- Üzletember találkozó virtuálisan? Igen, lehetséges! – 2020.05.08.
Online oktató- és tájékoztatóanyagok: