KETGATE

A kulcsfontosságú alaptechnológiák (KET – Key Enabling Technology) alkalmazása az innováció motorja lehet számos iparágban. Ha egy kutatásfejlesztési részleggel nem rendelkező kis- és középvállalkozás (KKV) megbíz egy külső kutatóintézetet egy innovatív ötlet megvalósításával, akkor a kapcsolatból mindketten profitálni fognak. A Bay Zoltán Nonprofit Kft. erősíteni kívánja a KKV-k és az alkalmazott kutatóintézetek kapcsolatát Magyarországon és Közép-Európában.…

Piacképes biotechnológiai fejlesztéseinkről a Világgazdaság napilapban

A Bay Zoltán Kutatóközpont Biotechnológiai Divíziója komplex agrár-biotechnológiai fejlesztéseivel járul hozzá az agrárium versenyképességének növeléséhez és a fenntartható mezőgazdasági termelés megvalósításához. A kutatóközpont jövőre ünnepli a 25 éves fennállását: a szegedi Biotechnológiai Divíziót még a jogelőd, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Alapítvány nyitotta meg 1993-ban, elsőként az alapítványi intézetek sorában. A tudományos intézet fő célkitűzésével…

KETGATE projekt rendezvény, meghívó az országos sajtóban

A Bay Zoltán Kutatóközpont és közép-európai partnerei elérhetővé teszik kutatói infrastruktúrájukat, innovációs szolgáltatásaikat a hazai kis- és középvállalkozások számára a KETGATE projekt keretében. A KETGATE forrásainak hatékony felhasználásával így szintet léphetnek az innovátor KKV-k termékfejlesztései. Az együttműködési igények felmérésére 2017. november 27-én Budapesten egy nyitott rendezvényt szerveznek, amelyre minél több KKV-t és innovációmenedzsment szervezetet várnak…

GINOP-2.3.2-15-2016-00058

  A projekt azonosító száma: GINOP-2.3.2-15-2016-00058 A projekt címe: Immunstimuláló hatású és eddig nem alkalmazott mikroalga törzseken alapuló preventív célú takarmány kiegészítők termelése és intenzív halgazdaságokban történő hasznosítása A kedvezményezett neve: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2017.07.01. A projekt befejezési dátuma: 2021.09.10. A szerződött támogatás támogatási összege: 741 711…

GINOP 2.2.1-15-2016-00003

A projekt azonosító száma: GINOP 2.2.1-15-2016-00003   Az Univer Product Zrt. fűszerpaprika és ipari paradicsom kutatási programjaA projekt során a Biotechnológiai Divízió feladata olyan új mikrobiális talajjavító készítmény fejlesztése, mely elsősorban célzottan a nem savanyú (meszes) alföldi homoktalajokon történő intenzív paradicsom- és paprikatermesztésben használható. Hozzájárul a tápanyag-felszívódás javításához, a növényi stressz válaszok csökkentéséhez, illetve megnövelt…

GARANTÁLT A SIKER-BAY CÉLOK AZ INNOTÉKA MAGAZINBAN

A Bay Zoltán Kutatóközpont nemzetközi kutatói és szakmai térbe lép.

“Kiemelt célunk, hogy a nemzetközi szereplők egyre nagyobb számban és volumenben bízzanak meg minket megrendelésekkel. – nyilatkozta Pál Kata, az alapításának 25. évfordulójára készülő Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. nemzetközi üzletfejlesztési menedzsere az Innotéka magazinnak.”

CAPNO – KAPNOGRÁFIA ALKALMAZÁSI LEHETŐSÉGEINEK KUTATÁSA ÉS MŰSZER FEJLESZTÉSE AZ ASZTMA ILLETVE EGYÉB SZŰKÜLETTEL JÁRÓ LÉGÚTI BETEGSÉGEK DIAGNOSZTIKÁJÁBAN ÉS A BETEGKÖVETÉSBEN

Projekt azonosító: GINOP-2.2.1-15-2017-00046 Projekt résztvevők: PROFITEXPERT Számítástechnikai Kft. – Komzorciumvezető Szegedi Tudományegyetem – Konzorciumi tag Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. – Konzorciumi tag Optin Informatikai és Szolgáltató Kft. – Konzorciumi tag SmartEye Kft. – Konzorciumi tag Projekt összköltsége: 970 173 936 Ft Támogatás összege: 679 803 124 Ft Támogatás intenzitása: 70,07 % Bay…