KETGATE

A Bay Zoltán Nonprofit Kft. részt vesz a KETGATE projektben (Enhancing SME competitiveness through improved access to Key Enabling Technologies in Central Europe), amelynek célja, hogy a közép-európai kis-és középvállalkozások (kkv-k) számára hozzáférést biztosítson a kulcsfontosságú alaptechnológiákhoz (KET technologies) illetve, hogy nemzetközi KET Innovációs Ökoszisztémát hozzon létre Közép-Európában. A kulcsfontosságú alaptechnológiák az innováció mozgatórugói, és…

Biomassza hasznosítási tanulmányút Hollandiában

A Bay Zoltán Kutatóintézet tanulmányutat szervez az Agriforvalor projekt keretében 2018. február 14-15-én Hollandiába. A tanulmányúton ír, spanyol és magyar biomassza-hasznosítási és innovációs szakemberek vehetnek részt (kutatók, fejlesztők vagy mezőgazdasági és erdészeti gazdálkodók, bioipari cégek). Magyar cégek jelentkezését is várják, akik szívesen látogatnának meg holland cégeket, amelyek ezen a területen tevékenykednek. Az út során lehetőség…

ReSiELP: Szilikon és egyéb anyagok visszanyerése életciklusuk végére ért fotovoltaikus panelekből

Projekt időtartam: 2017. április 1. – 2020. március 1. Cél Világszerte több millió fotovoltaikus (PV) panelt üzemeltek be az elmúlt három évtizedben. Annak érdekében, hogy a körkörös értékláncon belül tarthassuk az ún. kritikus és értékes alapanyagokat, a RESIELP különböző területekről gyűjt össze technológiákat a kritikus és nemesfémeket (szilícium, ezüst) és melléktermékek visszanyerésére és tisztítására. Teszi…

Tech Trend Show 2017 Szeged

A Szoftveripari Innovációs Pólus Klaszter idén ünnepli 10. évfordulóját. Az évforduló apropójából idén elsőként kerül megrendezésre Szegeden a TECH TREND SHOW, ahol előadóként részt vesz a Bay Zoltán Kutatóintézet is. Az esemény lehetőséget nyújt a bővebben értelmezhető IT szakma találkozására, valamint a progresszív technológiai trendek, az IT ipar újdonságainak és legizgalmasabb fejlesztéseinek bemutatására.  A rendezvény…

KETGATE

A kulcsfontosságú alaptechnológiák (KET – Key Enabling Technology) alkalmazása az innováció motorja lehet számos iparágban. Ha egy kutatásfejlesztési részleggel nem rendelkező kis- és középvállalkozás (KKV) megbíz egy külső kutatóintézetet egy innovatív ötlet megvalósításával, akkor a kapcsolatból mindketten profitálni fognak. A Bay Zoltán Nonprofit Kft. erősíteni kívánja a KKV-k és az alkalmazott kutatóintézetek kapcsolatát Magyarországon és Közép-Európában.…

Piacképes biotechnológiai fejlesztéseinkről a Világgazdaság napilapban

A Bay Zoltán Kutatóközpont Biotechnológiai Divíziója komplex agrár-biotechnológiai fejlesztéseivel járul hozzá az agrárium versenyképességének növeléséhez és a fenntartható mezőgazdasági termelés megvalósításához. A kutatóközpont jövőre ünnepli a 25 éves fennállását: a szegedi Biotechnológiai Divíziót még a jogelőd, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Alapítvány nyitotta meg 1993-ban, elsőként az alapítványi intézetek sorában. A tudományos intézet fő célkitűzésével…

KETGATE projekt rendezvény, meghívó az országos sajtóban

A Bay Zoltán Kutatóközpont és közép-európai partnerei elérhetővé teszik kutatói infrastruktúrájukat, innovációs szolgáltatásaikat a hazai kis- és középvállalkozások számára a KETGATE projekt keretében. A KETGATE forrásainak hatékony felhasználásával így szintet léphetnek az innovátor KKV-k termékfejlesztései. Az együttműködési igények felmérésére 2017. november 27-én Budapesten egy nyitott rendezvényt szerveznek, amelyre minél több KKV-t és innovációmenedzsment szervezetet várnak…

GINOP-2.3.2-15-2016-00058

  A projekt azonosító száma: GINOP-2.3.2-15-2016-00058 A projekt címe: Immunstimuláló hatású és eddig nem alkalmazott mikroalga törzseken alapuló preventív célú takarmány kiegészítők termelése és intenzív halgazdaságokban történő hasznosítása A kedvezményezett neve: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2017.07.01. A projekt befejezési dátuma: 2021.09.10. A szerződött támogatás támogatási összege: 741 711…