Az ELTE Természettudományi Kar Fizikai Intézete szociális hálózatokról, virtuális videókról szóló előadással várja a középiskolás érdeklődőket szeptember 22-én.
AZ ELTE Az atomoktól a csillagokig előadássorozatát minden második csütörtökön tartja meg. Szeptember 22-én 17 órától a Vattay Gábor (ELTE TTK, Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék) ‘szociális hálózatok, virális videók, meg minden’ témájú előadását hallgathatjátok meg.
Az emberi kapcsolatok hálózatát és a társadalom viselkedését régen nehéz volt vizsgálni. A szociológusok többnyire kérdőíves felmérésekből tájékozódtak a társadalom állapotáról. Ma az emberek milliárdjai élnek társas életet a szociális hálózatok virtuális világában, és hagynak digitális lábnyomokat maguk után. A szociális hálózatok közül a Twitter alkalmas a leginkább a tudományos vizsgálódásra, mert az üzenetekhez és az emberek közti kapcsolatokhoz bárki szabadon hozzáférhet, és azokat elemezheti. A szociológia elindulhat ugyanazon az úton, mint a fizika, ahol a különböző feltevéseket és hipotéziseket az adatok segítségével kísérletileg erősíthetjük vagy cáfolhatjuk meg. Az előadásban szó lesz arról, hogyan néz ki a barátok hálózata a Földön, és ezt hogyan befolyásolják a nyelvi és országhatárok, hogyan fertőzik meg az emberek egymást vicces videókkal, és mennyire hasonlít ez a folyamat az igazi vírusok terjedéséhez. Vagy arról is, hogyan befolyásolja a káromkodások számát a hívők száma az Egyesült Államok különböző területein, és hogyan becsülhetjük meg a rendszeresen munkába járók arányát a twitter üzenetek számának napi menetéből. Végül megbeszéljük, hogyan alakítják át a politikai rendszereket a szociális hálózatok, és miért szűnnek meg a társadalmakat vezető kiváló elitek.
Az előadás időpontja
Szeptember 22. 17:00
Az előadások helyszíne
ELTE TTK lágymányosi északi tömbjében (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A), az Eötvös teremben (földszint 0.83 terem).
A teremhez további bejárati lehetőség: az 1. emelet 1.67-es vagy 1.68-as ajtón.
További részletek
http://www.atomcsill.elte.hu/