Sajtóközlemény
A Bay Zoltán Nonprofit Kft. 197.896.000 Ft támogatást nyert az EITKIC_12 „Az EIT KIC társulásokban való magyar részvétel és partneri közreműködés támogatása” című pályázaton. A támogatott projekt címe: „Fenntartható energiaellátást és – felhasználást támogató piacorientált kutatás-fejlesztés az InnoEnergy KIC (Knowledge Innovation Center) keretében”.
A projekt átfogó célja olyan K+F tevékenységek megvalósítása, amelyek elsősorban az energiatermelés környezetterhelésének csökkentését, az energiafelhasználás hatékonyságának és biztonságának fokozását segítik elő. A projektben további célul tűztük ki azt is, hogy segítsük a jövőben újabb magyar partnerek bekapcsolódását az InnoEnergy KIC tevékenységébe, amihez szintén szükséges a KIC mindennapi tevékenységében való minél aktívabb részvétel.
Az ernyőprojekten belül hét, jól elkülöníthető, az energia hatékony és fenntartható felhasználására irányuló kutatás-fejlesztési projekt megvalósítása történik:
-
Virtuális érzékelésen alapuló szimulációs erőművi tréning platform fejlesztése
-
Biomassza előállítást célzó alganevelési rendszer fejlesztése
-
Mikrobiális Üzemanyagcella (MÜC) rendszerek fejlesztése
-
Biomassza tüzelőanyag ellátás logisztikai rendszerének fejlesztése
„Biomassza tüzelőanyag ellátás logisztikai rendszerének fejlesztése” alprojekt
A részprojekt célja a biomassza tüzelőanyag beszállításának logisztikai tervezését támogató módszer és szoftver fejlesztése, mely alkalmas a biomassza beszállítás térinformatikai alapú logisztikai rendszerének kialakítására, és a felmerülő alternatívák vizsgálatára, optimalizálására. Az ArcGIS 10.1 szoftvermodulként implementált tervezőeszköz az alábbi linkről tölthető le: EIT_KIC_4_Biomassza_Logisztika.gdb.rar (tömörített formátum). -
Napelem gyártáshoz használható Si új, gazdaságos gyártási technológiájának kidolgozása
-
Különböző, karbontartalmú só-mátrixú rendszerek kifejlesztése és azok hőtechnikai vizsgálata
-
Mobil mérő- és elemző rendszer fejlesztése smart grid-ekhez kapcsolódó ipari és lakossági rendszerek energetikai optimalizálásához
Projektünk 2013.06.01.-ével kezdődött és 2015.11.30.-ával záródik.