Kedves Partnerünk!
IDÉN IS VÁRJUK AZ ONLINE ÖKOINDUSTRIÁN!
Keresse meg online standunkat, és nézze meg ELŐADÁSAINK valamelyikét a következő témákban:
04.28. (szerda)
A Fenntarthatósági teljesítménymérés eszközei (LCA, EPD)
Időpont: 13:00-15:00
Miért kell foglalkoznia ma egy cégvezetésnek a Körforgásos Gazdasággal? Válaszok a tématerület magyarországi szakértőitől.
Előadásunkban bemutatjuk a környezeti fenntarthatóságot elősegítő törekvéseket, a gyártók szerepét.
Betekintést nyerhetnek a környezeti életciklus elemzés vállalati alkalmazásaiba, valamint a fejlesztési és finanszírozási lehetőségekbe.
Zöldgyártás és automatizált megoldások
Időpont: 15:00-17:00
A zöldgyártás a Körforgásos Gazdaság alappillére. A tudatos gyártási, logisztikai, digitális és hulladékgazdálkodási stratégia versenyelőnyt jelent a vállalkozások számára.
Kiemelten fontos tématerület az EU fejlesztési és támogatási területein, ez által remek lehetőség az innovációra az Ön cége számára is.
Hallgassa meg előadásunkat és tudjon meg többet a témáról!
04.29. (csütörtök)
Bioremediáció – laborból a terepre
Időpont: 10:00-11:00
Online eseményünkön szakértő kollégák segítségével bemutatjuk intézetünk bioremediációs tevékenységének fejlődését, a szennyezett talaj, talajvíz, felszíni víz vagy felszíni víziüledék biológiai kármentesítés vizsgálati módszereit.
Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a módszerek fejlődésébe, speciális mikroorganizmusok felhasználási lehetőségeibe és a molekuláris biológia gyakorlati alkalmazásba. Felvázoljuk innovatív fejlesztési irányaink főbb eredményeit és igyekszünk interaktív előadásokban megválaszolni a felmerült szakmai kérdéseket.
Vörösiszap Workshop
Időpont: 14:00-16:00
A bányászati és kohászati tevékenységből visszamaradó vörösiszap, kohósalakok és erőművi pernyék másodlagos nyersanyagként történő hasznosítása rendkívül sokrétű lehetőségeket rejt.
Az újrahasznosítás környezetvédelmi előnyei mellett a belőlük kinyerhető értékes fémek révén, továbbá az építőipari alapanyagként és talajjavító készítményekben történő hasznosíthatóságuk gazdasági előnyöket is hordoz magával. A Bay Zoltán kutatóintézet bioleaching és biomining eljárások használatával vesz részt a megoldások fejlesztésében, melyekről hazai és nemzetközi projektek tapasztalatainak bemutatásán keresztül tudhatnak meg többet a Vörösiszap Workshop során. A tapasztalatok bemutatása mellett egy rövid, a hazai érintettek részvételével zajló panelbeszélgetésen a téma legaktuálisabb kérdéseinek megvitatására is sor kerül.
04.30. (péntek)
Etikus vállalkozói szemlélet és környezettudatos termelés
Időpont: 09:30-11:00
Hogyan köti össze Tudásmenedzsment divíziónk a hazai KKV-kat a tiszta termelés innovációjával?
A KET4CP projekt adatbázis és támogatási mechanizmus, mint jó gyakorlat és további nemzetközi projektek bemutatása.
A Bay Zoltán Nonprofit Kft. TMK divíziója projektalapon kezeli a hazai vállalatok KFI pályázatainak előkészítését, illetve menedzselését az ötlettől a megvalósításig. Ha kíváncsi a részletekre az előadást meghallgatva megismerheti teljes körű innovációs szolgáltatásainkat (az ötlettől a megvalósuláson át a hasznosításig).
Ipari Zöldtechnológiák
Időpont: 13:00-15:00
A Mérnöki Divízió szekciójában az ipari zöldtechnológiákról lesz szó: olyan megoldásokról, amik elősegítik az különböző hulladékok felhasználását olyan termékekben, amelyek széleskörűen alkalmazhatóak.
Legyen szó zöld-, fém- vagy veszélyes hulladékról, a célunk olyan technológia fejlesztése, amely a fenntartható fejlődést támogatja. Divíziónk széleskörű kompetenciái, melyek lefedik az anyagfejlesztést a tervezési szakasztól a megvalósításon keresztül a validációs mérésekig, minőségi garanciát adnak partnereinknek.
Az előadásainkkal és standunkkal kapcsolatos további információkért kövesse Linkedin és Facebook oldalunkat!
Minden nap új információkkal jelentkezünk online felületeinken!
[/vc_column_text]
[/vc_column][/vc_row]