Kutató/fejlesztő mérnök2017.09.06.

A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. Mérnöki Divíziójának (BAY-ENG)
az Észak-magyarországi régió vezető alkalmazott kutatás-fejlesztéssel foglalkozó kutatóintézete
Szerkezetintegritás és Gyártástechnológia  Osztályára

új munkatársakat keres

kutató/fejlesztő mérnök
(Szerkezetintegritás, mérnöki modellezés)

munkakörbe

miskolci munkavégzéssel

Az osztály a különféle erőműi, vegyipari és járműipari szerkezetek és elemeik megbízható és biztonságos működésével összefüggő kérdésekkel foglalkozik. Tevékenysége magában foglalja a szerkezeti anyagok károsodási folyamatainak kutatását, az elemek érintkezési viszonyainak vizsgálatát, a különféle hibakeresési módszerek megbízhatóságának elemzését, a szerkezetek állapotának és élettartamának értékelését, valamint a numerikus modellezési módszerek alkalmazását a tervezésben, a gyártmányfejlesztésben és az üzemeltetési biztonság, valamint a maradék élettartam értékelésében. (http://www.bayzoltan.hu/bay-eng/szerkezetintegritas-es-gyartastechnologia-osztaly)

Az osztály mind hazailag, mind nemzetközileg ismert és elismert eredményeket ért el. Vezető szerepet tölt be a mérnöki berendezések, létesítmények élettartam menedzselése terén, így részt vész a Paksi Atomerőmű öregedés kezelésével összefüggő projektjeiben és az ehhez kapcsolódó nemzetközi kutatás-fejlesztési projektekben.

Munkakör:

  • Szerkezetek méretezése, állapotának és élettartamának értékelése területén alap és alkalmazott kutatási projektek szakmai megvalósításában feladatok önálló megoldása.

Elvárások:

  • mérnöki méretezési eljárásokban való jártasság a nyomástartó berendezések vagy a járműipari szerkezetek területén;
  • mérnöki szimulációs és tervező eszközök ismerete;
  • anyagszerkezettani és anyagtechnológiai alapismeretek;
  • aktív angol nyelvtudás, szóban és írásban;
  • nyitottság új szakmai területek elsajátítására, azokban kutatómunka folytatására;
  • B kategóriás jogosítvány, vezetési gyakorlat.

Előnyt jelent:

  • PhD fokozat gépészmérnöki tudományokból vagy doktori képzésben való részvétel;
  • Géptervezői vagy alkalmazott mechanikai vagy vegyipari gépészeti vagy technológiai vagy szerkezetintegritási ismeretek;
  • Matematikai szoftverek (pl. Matlab, Maple) ismerete;
  • EU-s és hazai kutatási projektek megvalósítási tapasztalatai.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes jövedelem, juttatások
  • Tudományos fokozatszerzés vagy szakmérnöki tanulmányok támogatása ·         Barátságos, fiatalos munkahelyi légkör, színvonalas munkakörnyezet
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító önálló feladatok

Amennyiben hirdetésünk felkeltette az érdeklődését, kérjük, fényképes szakmai önéletrajzát az allas1@bayzoltan.hu e-mail címre küldje el 2017. szeptember 20-ig.

Kedves Látogató!

Székhely címünk megváltozott!

Új címünk: 1116 Budapest, Kondorfa u. 1.

Dear Guest!

Our Head office address has changed!

The new address is: 1116 Budapest, Kondorfa u. 1.